Forum PIERWSZE OFICJALNE POLSKIE FORUM MINIALKOHOLISTÓW MANIAKÓW!!! Strona Główna PIERWSZE OFICJALNE POLSKIE FORUM MINIALKOHOLISTÓW MANIAKÓW!!!
Forum poświęcone jest kolekcjonowaniu miniaturowych buteleczek z alkoholem i wszelkim sprawom z tym związanym.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polscy Kolekcjonerzy na dzień 13.01.2019 r.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PIERWSZE OFICJALNE POLSKIE FORUM MINIALKOHOLISTÓW MANIAKÓW!!! Strona Główna -> TEORIA KOLEKCJONOWANIA / KOLEKCJONERZY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czajkus
Znany bloger i celebryta ;)
Znany bloger i celebryta ;)



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 4767
Przeczytał: 11 tematów

Pomógł: 62 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 10:49, 13 Gru 2018    Temat postu: Polscy Kolekcjonerzy na dzień 13.01.2019 r.

Witam,
Czas zacząć coroczny spis polskich kolekcjonerów Smile

Rok temu na listę wpisało się 29 kolekcjonerów i kolekcjonerek.

LISTA AKTYWNYCH KOLEKCJONERÓW NA DZIEŃ 13.01.2019 r.
1. Czajkus
2. Neo
3. Jacek
4. syja
5. mumared
6. leszek
7. paramaribo
8. PL7777
9. zsz221
10. badach
11. ogor0
12. wrobelekkkk
13. fireman
14. Grzegorz
15. beth i Malin
16. Pablo
17. DJSNAJPER
18. krych11
19. andrzej70
20. lucio
21. zbych-DG
22. hoff3
23. -FRCL-
24. nowyu1972

Na początku 2019 r. aktywność zadeklarowało 24 forumowiczów, co oznacza spadek o 5 osób, w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zaczynamy!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Czajkus dnia Wto 9:31, 29 Sty 2019, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czajkus
Znany bloger i celebryta ;)
Znany bloger i celebryta ;)



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 4767
Przeczytał: 11 tematów

Pomógł: 62 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 11:10, 13 Gru 2018    Temat postu:

Czajkus
2010: Kraków, 1350 miniaturek, zbieram od września 1995 r. (z przerwą 1999-2003 - ale i tak wtedy nic nie było).
2011: Dane bez zmian, ale zbieram dalej niemal wszystkie rodzaje buteleczek.
2012: Ja mam w kolekcji w Krakowie w gablocie ok. 1050 buteleczek + w Rzeszowie ze 300 w gablocie i trochę różności w pudełkach do wypicia.

W Krakowie mam tylko szklane buteleczki (+ 1 Danzka) w 90% o poj. 50 ml lub 1/10 Pinty z czego prawie wszystkie są w 1 wersji i z 95% jest w stanie najlepszym z możliwych. Najbardziej w buteleczkach podoba mi się przekrojowa różnorodność gatunków, kolorów, kształtów, marek, historii, krajów, wykonania itp.
Zbieram też duże butelki i puste kamionki z logo PMS (niedawno bardzo ładną nabyłem). No i czekam na Absoluta Polakom.
Kilka buteleczek chciałbym jeszcze mieć, ale o motywacją do zabrania się za nie trudno, gdyż moje zainteresowania przeszły na inne kwestie.
Przez zimę skończę książeczkę o Starce i chodzą mi jeszcze po głowie pomysły na buteleczki.
Zajmuję się mocno historią polskich przedwojennych producentów alkoholi. Wczoraj znalazłem bardzo ładną reklamę Baczewskiego a dzisiaj obszerne notki o Ruchniewiczu z Grudziądza i Maćkowiaku z Torunia Smile

2013: Wciąż zbieram buteleczki, w 2013 przybyło mi ok. 85 buteleczek. W Krakowie w Gablocie mam ok 1075 buteleczek i w Rzeszowie pewnie ok 300 (będę je niedługo przewoził do nowej lokalizacji to policzę - policzyłem jest ok 425). Przybyło mi w ostatnim roku 16 buteleczek z firmy Zwack, które bardzo lubię. Dużo też przyszło miniaturek wydanych z okazji Zlotu.

Staram się uczestniczyć w wspólnych zamówieniach i polskie kupować, choć już nie zestawy, plastiki i inne dziwy (Nalewki Lubiński i Stanisławy, oddki).

Przez pierwszą część roku zasadniczo zajmowałem się książeczką o Starce, którą udało się zakończyć, zaś od drugiej połowy roku dużo czasu poświęcam na prowadzenie mojego bloga o historii alkoholi. Miałem w planie zrobienie jakichś miniaturek ale jakoś mi się nie chciało.

Dużo w ostatnim roku podróżowałem po Polsce na Wystawę pollabela, Zloty i w odwiedziny.

Na pewno też w przyszłym roku jakieś miniaturki się trafią - zobaczymy ile?

2014: W 2014 r. przybyło mi już 100 buteleczek co bardzo mnie cieszy Smile zwłaszcza, że duża część z nich to buteleczki bardzo stare głównie - przedwojenne. Udało się zebrać wszystkie podstawowe buteleczki z węgierskiej firmy Zwack oraz kilka starych ze znanych firm likierowych: Chartreuse, Strega, Becherovka, Cointreau, Cusenier. Do tego kilka starych rumów i ginów. Wziąłem też udział w kilku wspólnych zamówieniach za których organizację dziękuję organizatorom.

Niestety nie udało się wziąć udziału w Zlocie, ale może uda się w przyszłym roku.

Zobaczymy jak będzie w przyszłym roku? Czuję, że będzie trudno z buteleczkami, bo coraz trudniej o nowe, ale to się okaże.

W zeszłym roku dużo uwagi poświęcałem na prowadzenie mojego bloga o historii alkoholi. Myślę, że blog rozwija się przyzwoicie, choć na pewno tekstów o buteleczkach mogłoby być więcej. Jeszcze kilka lat działalności i opublikuję wszystkie ciekawsze polskie teksty o alkoholach do 300 lat wstecz Smile

Zbieram też duże polskie butelki, które wychodzą z rynku i mam ich ok 110.

2015:
Mam w Krakowie jakieś 1100 buteleczek i u rodziców pewnie jeszcze ze 400-500 sztuk. W ostatnim roku przybyło mi mniej niż 40 buteleczek, które pozyskałem głównie przy okazji Zlotu w którym uczestniczyłem Smile
Niestety wyczerpało się też źródło starych buteleczek - co trochę mój zapał osłabia.
Zasadniczo przestałem jakoś specjalnie poszukiwać nowych zagranicznych buteleczek, po części bo mi się nie chce, a po części, bo nie mam na to czasu, miejsca i pieniędzy. W dalszym jednak ciągu nowo wychodzące polskie, szklane 50 ml staram się pozyskiwać (no chyba, że są przesadnie drogie libańskie).
Za to cały czas prowadzę bloga (też z coraz gorszym skutkiem) no i piszę artykuły do Aqua Vitae - a to zajmuje mi sporo czasu.

Doczekałem się też, mam nadzieję, dziedziczki i kontynuatorki mojej kolekcji gdyż 30 października 2015 r. urodziła mi się córeczka Natalia Maja Czajka Smile

2016:
Lepszy rok od poprzedniego, gdyż przybyło mi w nim 81 buteleczek. Udało mi się kupić kilka polskich buteleczek z lat 70-tych w super stanie a także trochę starych likierów które w na tą chwilę lubię najbardziej.
Staram się także na bieżąco kupować polskie buteleczki szklane o poj. 50 ml (choć nie wszystkie). Z nowych buteleczek zagranicznych to już jest dość bardzo wybiórcze zbieranie.

Bloga zasadniczo już nie prowadzę, gdyż co chciałem to już opublikowałem i mi się nie chce na niego tracić czasu, którego mam mało.

Piszę za to artykuły do Aqua Vitae.

W 2017 r. chcę dalej zbierać stare zagraniczne likiery, chciałbym napisać 6 artykułów do Aqua Vitae co jest coraz trudniejsze oraz jak się uda wprowadzić na rynek własną markę alkoholi.

2017 rok
Bardzo udany rok!!!
Zgodnie z planem skupiłem się na zbieraniu starych likierów, których przybyło mi grubo ponad 100. Buteleczki te zbieram w porozumieniu z kolekcjonerem Grzegorzem. Razem kupujemy buteleczki i opłacamy koszty przesyłek. Buteleczkami dzielimy się albo przy zamówieniu albo jak przyjdą. Nie mamy tu konfliktów. Wśród starych likierów z większą uwagą zbieram anyżówki. Za najlepszy zakup uważam buteleczki z firmy Simon Aine, ale wspaniałych paczek było wiele. U Grzegorza mam jeszcze z 60 buteleczek, które zasilą 2018 r.

6 Artykułów do magazynu Aqua Vitae udało mi się napisać i były to następujące tematy:
1. Przepalanka
2. Rosolis
3. Wiśniówka
4. Anyżówka
5. Orzechówka
6. Imbirówka

Każdy z artykułów ma 5 stron i jest odpowiednio zilustrowany, w czym pomagają mi zaprzyjaźnieni kolekcjonerzy: pollabel, Grzegorz, zbych-DG, trzy_czwarte_litra i Łukasz Gołębiewski (redaktor naczelny AV).

W przyszłym roku mam nadzieję napisać 6 kolejnych artykułów, które już wyczerpią ten temat albo mnie!

Kupiliśmy też z Grzegorzem wspaniałą kolekcję polskich, pełnych, nieprodukowanych dużych butelek - 422 sztuki. Kolekcję tą gromadził od końca lat 60-tych Julian Darowski. Nie ma chyba drugiej takiej kolekcji w Polsce i myślę, że dobrze się stało, że ją z Grzegorzem kupiliśmy.

Z tymi dużymi butelkami które już miałem mam ok. 330 dużych polskich, pełnych alkoholi, które już wyszły z produkcji Smile

Zbieram też etykietki z alkoholi, ale tu zasadniczych zmian nie ma.
Zbieram też przedwojenne puste butelki z alkoholi mocnych, które czyszczę i w których trzymam głównie swoje nalewki. Pewnie mam ich tak pół na pół sygnowanych i nie sygnowanych - obie grupy mają swój urok.

Niestety albo stety mój blog przestał działać głównie dlatego, że wyczerpała mi się motywacja.

Marki alkoholi nie ma - ale kiedyś będzie... Smile

W 2018 r. nie wiem co będę kupował? Poza etykietkami wszelkie butelki zajmują miejsce, którego już nie mam. Jak będą jakieś fajne okazje to pewnie się skuszę, ale nic nie zakładam.


2018 r.
Cały czas zbieram buteleczki, choć na forum mnie już bardzo mało. Przybyło mi 117 buteleczek w większości starych likierów, które ostatnio najbardziej mi się podobają. Niedawno wyciągnąłem z gabloty połowę whisky i tym sposobem uzyskałem półkę na kolejne stare likiery.

Do Aqua Vitae napisałem zgodnie z planem 6 artykułów o historii poszczególnych rodzajów alkoholi, a były to: Miętówka, Cacao Chouva, Whisky, Gorzka, Pomarańczówka i Likiery klasztorne. Od nowego roku zamierzam pisać artykuły o historii poszczególnych polskich producentów. Na napisanie poszczególnego artykułu schodzi mi sporo czasu, ale jak się juz ukażą w magazynie to jestem zadowolony.

Z dużych butelek raczej nic mi nie przybyło, z etykietek trochę nowych doszło głównie dzięki kolegom zbychowi-DG i trzy_czwarte_litra. Stare puste butelki, kupuję czyszczę i trzymam w nich różne alkohole.

Bloga przestałem prowadzić, ale fanpage działa i stronę z miniaturkami jak coś mi przybywa to uzupełniam.

W przyszłym 2019 roku jakby udało się zrealizować kilka zakupów starych likierów to byłoby super - ale o to też coraz trudniej. Z nowych buteleczek coś tam czasem kupuję ale bez przekonania.

Pozdrawiam
Czajkus


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Czajkus dnia Czw 11:11, 13 Gru 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Neo
Moderator
Moderator



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 3890
Przeczytał: 25 tematów

Pomógł: 40 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kutno
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 19:27, 13 Gru 2018    Temat postu:

Rok 2018 był taki sobie Confused
W maju byłem bliski zakończenia mojej przygody z kolekcjonowaniem, ale jakoś udało mi się uporać z "problemami"
Moja kolekcja znacznie się zmniejszyła!
Z 1718 w ubiegłym roku na 1398 - różnica 320 miniatur Oczywiście w ciągu roku coś tam przybyło, ale bez szaleństw.
Moją najwartościowszą zdobyczą tego roku jest ta Bałtycka - stan idealny jak na swoje lata
[link widoczny dla zalogowanych]
Reszta też niczego sobie Rolling Eyes
W tym roku podjąłem decyzję o usunięciu z kolekcji wszystkich plastików, zlotówek zagranicznych i zdecydowanej większości nalewek, i tak w porównaniu do ubiegłego roku
2017 2018
Belvedere (14) (14)
Dębowa (106) (107)
GoldWasser (20) (20)
Jarzębiak (30) (33)
Kantorowicz (38 ) (38 )
Krakus (24) (25)
Krupnik (22) (20)
Luksusowa (44) (43)
Miód Pitny (61) (60)
Nalewka (252) (31)
Petrossian (21) (21)
Piasecki (16) (16)
Pozostałe (620) (601)
Polugar (20) (20)
Ratafia (20) (20)
Sobieski (40) (8 )
Soplica (26) (15)
Spirytus (31) (31)
Stanislav (25) (25)
Starka (17) (17)
Wiśniówka (27) (25)
Wyborowa (139) (115)
Żubrówka (72) (62)
Żytnia (33) (31)

Oczywiście zaliczyłem zlot na Ukrainie w Czechach i oczywiście nasz coroczny zlot, który uważam za najlepszy z dotychczasowych. Nie sposób nie wspomnieć o spotkaniu u Arka na otwarcie galerii miniatur - bardzo udane spotkanie.
Z kolekcji dużych polskich butelek sprzedałem już prawie wszystko. Rzadko, ale co jakiś czas kupuję jakiś duży bourbon lub whisky, ale nie wszystko wytrzymuje próbę czasu Embarassed Rolling Eyes Laughing Piwo
Ogólnie w tym roku "dojrzałem" do bourbonu, który stał się moim najlepszym trunkiem do spożywania Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czajkus
Znany bloger i celebryta ;)
Znany bloger i celebryta ;)



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 4767
Przeczytał: 11 tematów

Pomógł: 62 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:50, 14 Gru 2018    Temat postu:

Super mini, piękny stan. Wiadomo jaki Polmos ją zrobił?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek
MANIAK V.S.
MANIAK V.S.



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 418
Przeczytał: 22 tematy

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Toruń
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 18:52, 14 Gru 2018    Temat postu:

Jacek Toruń moja kolekcja przez rok napewno powiększyła się o około setki zbieram nadal wszystko ale z przewagą na wódkę i rumy które są odzwierciedleniem dużych Kolekcja liczy napewno ponad trzy tysiące pozdrawiam

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Neo
Moderator
Moderator



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 3890
Przeczytał: 25 tematów

Pomógł: 40 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kutno
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:43, 14 Gru 2018    Temat postu:

Czajkus napisał:
Super mini, piękny stan. Wiadomo jaki Polmos ją zrobił?

Polmos Poznań Idea


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
syja
MANIAK NAD MANIAKAMI
MANIAK NAD MANIAKAMI



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1625
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 13:12, 15 Gru 2018    Temat postu:

Sylwester- Syja. Zielona Góra. Pasję łączę z życiem zawodowym. Pracuję w CEDC - jestem od wizerunku i promocji alkoholi w rynku gastro. A więc robię to co kocham i czym się pasjonuję. Stan mini wersus rok poprzedni to
2017- ok. 1550 mini
2018- ok. 1650 mini.
Kolejny rok idę tropem wymiany i sprzedaży mini. Skupiam się tylko na tych które Poprostu bardziej chcę Wink
Uzupełniamy kolekcję o brakujące sztuki i szukam tych bardziej bardziejszych Wink
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mumared1
MANIAK **
MANIAK **



Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 191
Przeczytał: 76 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 18:10, 21 Gru 2018    Temat postu:

Ten rok w kolekcjonowaniu podobny do poprzednich - wzloty i zwątpienia w sens dalszego kolekcjonowania. Puki co nadal zbieram - kolekcja to ok 3000 szt

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leszek
MANIAK ***
MANIAK ***



Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 396
Przeczytał: 10 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: szczecin
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 10:32, 22 Gru 2018    Temat postu:

Leszek - Szczecin
1262 Sztuki
Głównie whysky, ceramika oraz cognac


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paramaribo
MANIAK V.S.
MANIAK V.S.



Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 423
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:03, 22 Gru 2018    Temat postu:

Mariusz - paramaribo - powróciłem do kolekcjonowania w połowie 2018 roku. Poprzednią kolekcję sprzedałem w 2012. Aktualna liczy około 150 sztuk, mix wszystkiego póki co

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PL7777
Organizator zamówienia
Organizator zamówienia



Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 1075
Przeczytał: 12 tematów

Pomógł: 45 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 18:56, 22 Gru 2018    Temat postu:

Moja kolekcja urosła do 1692 szt. głownie wódki i gin, nie udało się zrealizować planów z tequlią.
Plany na przyszły rok to wyjazd do USA i zaliczenie jak największej liczby destylarni z 14 udostępnionych publicznie na trasie Kentucky Bourbon Trail !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zsz221
MANIAK X.O.
MANIAK X.O.



Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 1228
Przeczytał: 12 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: zabrze
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 19:18, 23 Gru 2018    Temat postu:

Zbyszek z zabrza zbieram miniaturki od kilku lat kolekcja na chwilę obecną wynosi 1122 mini .Zbieram głównie wódki ,koniaki oraz każdą mini ktora mi sie spodoba . Liczę że w przyszłym roku nic się nie zmieni i powiększe kolekcje jeszcze bardziej

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
badach
MANIAK NAD MANIAKAMI
MANIAK NAD MANIAKAMI



Dołączył: 25 Paź 2016
Posty: 1943
Przeczytał: 29 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 19:34, 23 Gru 2018    Temat postu:

Krzysiek z Zielonej Góry
Największe osiągnięcie mijającego roku - Wernisaż w Muzeum Ziemi Lubuskiej poświęcony miniaturkom oraz wyprodukowanie przez Dębową miniaturki z okazji wernisażu.
Największy minus 2018 roku - mimo obietnic nadal nie wykonano dla mnie szafek na mini przez co nie wiem co mi się powtarza i skupuję za duże pieniążki polskie mini. Niektórym obiecałem odsprzedać duplikaty, które na pewno są w kartonach.
Oczywiście również bardzo dużym minusem roku 2018 jest to,że nie byłem na Zlocie.
Plany na 2019- odsprzedaż lub wymiana alkoholi zagranicznych,uzupełnienie brakujących miodów w ceramice, skupienie się na polskich,udział w spotkaniach i zlotach,...........SZAFKI na mini.............


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ogor0
Organizator zamówienia
Organizator zamówienia



Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 1435
Przeczytał: 23 tematy

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Gliwice
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:34, 29 Gru 2018    Temat postu:

Piotrek - Gliwice woj. śląskie.

Początek roku był bardzo obfity w polskie miniaturki !!! Dzięki koledze Marcinowi wzbogaciłem kolekcję o bardzo ciekawe eksponaty.
Nadal skupiam się na polskich buteleczkach. Po rozpoczęciu roku "z przytupem" dalej już powolutku do przodu.
W 2018 r. udało się dorobić drugą gablotę i teraz wszystko co polski jest na półkach. Oczywiście poza wzbogacaniem kolekcji był czas na spotkania w realu z Wami. Myślę tu o zlocie wspaniale zorganizowanym przez Kasię i Krzyśka no i spotkania na Śląsku. Ostatnie, które było u Arka to była świetna zabawa pod względem gościny jak i uczestników.
Od jakiegoś czasu przestałem liczyć mini więc nie wiem ile jest. Może zmobilizuję się i policzę w styczniu 2019 r.
Plany na 2019 r. -- hmm główne zadanie to w pierwszym półroczu pogodzenie mojego zajęcia zawodowego z hobby. W planach oczywiście uczestnictwo w Zlocie no i spotkania na śląsku i tu właśnie może być "kolizyjnie" z moją służbą. Pożyjemy zobaczymy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wrobelekkkk
Moderator
Moderator



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1324
Przeczytał: 19 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Słupsk
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 1:19, 30 Gru 2018    Temat postu:

Kasia - wrobelekkkk Słupsk
Powolutku do przodu jednak ze względu na brak miejsca wszystkie moje nowości lądują w kartonach.
Nadal nie policzyłam butelek.
Kolekcjonuję głównie wódkę, tylko szkło i poj. 50 ml oraz koniak XO
Moje plany na przyszłość? Pożyjemy, zobaczymy
Laughing Laughing Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fireman
MANIAK NAD MANIAKAMI
MANIAK NAD MANIAKAMI



Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1532
Przeczytał: 22 tematy

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Gdynia
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 10:24, 30 Gru 2018    Temat postu:

fireman - Adam z Gdyni
Niedługo minie pięć lat kolekcjonowania.
Na dzień dzisiejszy głównymi źródłami zdobywania miniaturek to FB, Ebay oraz aukcje. Nie mogę tu również pominąć kolegów z Forum: nebhoteb, długi, mwj, Leszek, magic75

Na koniec 2017 roku 1710 / Na koniec 2018 roku 1849
- 1410 whisky / - 1512 whisky
- 210 bourbon / - 223 bourbon
- 90 polskich ( w tym 65 warty) / - 114 polskich ( w tym 75 warty)
Ponownie, część blendów i petów została zdjęta ze stanu (sprzedana, wypita bądź odłożona do kartonu).

Plan na rok 2019 to wejście w rok 2020 z 2000 sztuk


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez fireman dnia Nie 10:27, 30 Gru 2018, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz
Moderator i Organizator Zlotu
Moderator i Organizator Zlotu



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1345
Przeczytał: 42 tematy

Pomógł: 23 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Mińsk Maz.
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:45, 01 Sty 2019    Temat postu:

Grzegorz, Mińsk Mazowiecki

Rok 2018 minął bardzo szybko. Nie udało się zrealizować planów, głównie z powodu braku czasu - bardzo popularna obecnie "choroba". Dlatego na rok 2019 nie planują absolutnie niczego związanego z hobby.

Moje kolekcjonowanie miniaturek alkoholi sprowadziło się do kupowania wyłącznie starych likierów, głównie francuskich. Mówimy tu o buteleczkach z okresu 1930-1950. Jeżeli kolekcjonowanie miniaturek jest to niszowe hobby to kolekcjonowanie starych likierów jest niszą w niszy. W zasadzie nikt oprócz Czajkusa i mnie w Polsce nie interesuje się tym tematem. Aczkolwiek widziałem, że "ośmiornica" również ostatnio obrał ten kierunek.

Z nowości kupuję wybiórczo. W 2018 roku przybyło łącznie może max 150 miniaturek. Obecny stan to zapewne ok 1600 miniaturek, +/-100.

W związku z ograniczonym miejsce w gablocie, jestem zmuszony w najbliższych miesiącach z zdjąć z półek mniej interesujące butelki na korzyść starych likierów.

Pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czajkus
Znany bloger i celebryta ;)
Znany bloger i celebryta ;)



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 4767
Przeczytał: 11 tematów

Pomógł: 62 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:27, 09 Sty 2019    Temat postu:

13 stycznia zamykam temat!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beth
MANIAK V.S.
MANIAK V.S.



Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 465
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 15:14, 10 Sty 2019    Temat postu:

Wciąż jesteśmy beth i Malin
Kolekcja praktycznie bez większych zmian - w tym roku były inne priorytety.

Pozdrowionka dla wszystkich kolekcjonerów Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pablo
Vodka Collector



Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 713
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 15:31, 10 Sty 2019    Temat postu:

Pablo

W minionym roku przybyło niewiele ponad 100 szt , jak do poprzednich lat uważam słabo, ale coraz gorzej coś ciekawego trafić do kolekcji.
Temat przewodni ciągle wódka plus cognac
Stan podobny do poprzedniego roku 600+

Pozdrawiam Serdecznie ...Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PIERWSZE OFICJALNE POLSKIE FORUM MINIALKOHOLISTÓW MANIAKÓW!!! Strona Główna -> TEORIA KOLEKCJONOWANIA / KOLEKCJONERZY Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin